• Facebook wewalk.lv
 • Instagram wewalk.lv
54520725_410758126374336_119765099053947

KONTAKTI:

info@wewalk.lv

Whatsapp; Telegram: +371 27130914

01.09.20 - 11.09.20
 
11 dienas

900 EUR

Vēlies šovasar pārsteigt savus draugus ar neierastu ceļojumu? Ceram, ka izdzirdot vārdu "Zviedrija", tava fantāzija nevizualizē trīskārtējas ēdienreizes pie zveidru galda pieczvaigžņu viesnīcas brokastīs. Jo mēs aicinam Tevi ar mums doties Zviedrijas lapzemē- dabas rezervātā tālajā Skandināvijā, kur arī atrodas leģendārais pārgājienu maršruts- Kungsleden jeb Karaliskā taka.

Mežonīgas vietas, apburoša skaistuma tundra, polārās dienas un ziemeļbriežu pulki- tas viss un vēl vairāk ir Karaliskās takas ziemeļu posma neatņemamas sastāvdaļas, kas stiepjās no Abisko līdz Nikkaluokta ciematam. Protams, ka mēs neapdalīsim ar uzmanību Kebnekaise kalnu (2160m)- Zviedrijas augstāko punktu. 

Zviedrija vasaras mēnešos ir īpaši krāšņa, un, lai arī mūsu maršruta laikā nāksies pārvarēt lietu, stāvus pacēlumus, purvu masīvus un ziemeļu vējus- vakarā mūs vienmēr gaidīs viesmīlīgas naktsmājas, bet ne tik vieglās mugursomas neļaus novērst mūsu uzmanību no Zviedrijas skaistuma.

Piedzīvojuma cenā iekļauts:

 • Ēdiens trekinga laikā

 • Visi transfēri Zviedrijā

 • Nakšņošana teltīs

 • Gida pakalpojumi

 • Konsultācijas par aviobiļešu iegādi

 • Palīdzība izvēlēties ekipējumu (iegādes un nomas iespējas)

 • Medicīniskā aptieciņa

Nav iekļauts:

 • Ceļojumu apdrošināšana

 • Avio pārlidojumi (palīdzam nokārtot)

 • Personīgi izdevumi (suvenīri)

GRŪTĪBA

Pārgājiens Zviedrijā neparedz nopietnus fiziskus pārbaudījumus, stāvus kāpienus vai nogāzes. Komfortablas naktsmītnes un atvieglotas mugursomas vēl jo vairāk atvieglo pārgājienu un garantē pilnvērtīgu miegu. Tomēr ziemeļu laikapstākļi un vairāku stundu ilgi pārgājieni, šo piedzīvojumu dara izaicinošāku, iesakām pāris nedēļas pirms brauciena iesākt mērenu sportisku sagatavošanos.

KOMFORTS

Visas naktis pavadīsi mājīgos kalnu viesu namos. Tajos būs viss nepieciešamais- guļamistabas, kopējās virtuves,  viesistabas, veikaliņi un saunas. Svarīgi- interneta viesu namos nebūs! Ceļojuma laikā kopā gatavosim sabalansētu, augstām un intensīvām fiziskām slodzēm paredzētu uzturu. Laikapstākļi Zviedrijā vasaras beigās ir mēreni silti, naktīs ir iespējams pat sals. Jāatcerās, ka laikapstākļi ziemeļos ir ļoti mainīgi, dažkārt ir iespējams sastapties ar ilglaicīgu lietu. Lūgsim Tevi parūpēties par siltu un atbilstošu apģērbu pret ziemeļu vējiem un lietu

1. DIENA

Tiekamies Stokholmā, lai ar nakts vilcienu doties uz mūsu piedzīvojuma sākumpunktu- nelielu pilsētu Abisko.

2. DIENA

Mūsu vilciens pienāk Abisko 11 no rīta, ieturēsim brokastis kalnu viesnīcā un iesāksim mūsu pirmo pārgājiena posmu četrpadsmit kilometru garumā, to iesākot gar kanjonu, kura ielejā tek ainaviskās Abisko upes delta. Turpināsim ceļu pa kalnu ieleju, kas atdala Zviedriju no Norvēģijas, bet vakarā nonākuši Abisko ezera dienvidu krastā paliksim nakšņot nelielā viesu namā ar skatu uz kalniem.

3. DIENA

Šodien mūs gaidīs garākais maršruta posms visā pārgajienā - 21 kilometrs. Zīmīga posma daļa mūs vedīs caur purvainu ieleju ar labiekārtotām koka taciņām un tiltiem, kas slejās pāri straujajām kalnu upēm. Neskatoties uz kilometrāžu dienas laikā pakāpsimies tikai 350 metrus augstāk. Mūs ieskaus zaļas ainavas, sniegs, ezeri un bezgalīgā tundra. Nakti pavadīsim Alesjaure viesu namā, pašā ezera krastā.

4. DIENA

Īss pārgājiena posms ar nelielu kāpienu 200 metru augstumā. Viesu nams ar nosaukumu- Čakča, kas atrodas 1000m augstumā vjl. būs mūsu augstākā naktsmītne visa pārgājiena garumā, kas svarīgi -ar vienreizēji ainavisku skatu.

5. DIENA 

Startējot no mūsu naktsmītnes, uzņemam nelielu augstumu un šķērsojam kalnu, kura pakājes otrā pusē šķērsosim akmeņainus posmus, purvainās zemienes, virzoties mūsu nākamās naktsmītnes Selkas virzienā.

6. DIENA

Arī šodien augstuma izmaiņas būs samērā nelielas, taku krustojumā atradīsies Singi viesu nams. Viens ceļš vedīs uz dienvidiem turpinot Karalisko taku,toties mēs dosimies uz rietumiem- Nikkaluokta virzienā. Bet tas būs rītdien. Šodien mūs gaida gardas vakariņas mūsu viesu nama kamīna gaismā.

7. DIENA

Takas kreisajā virzienā slejās kalnu masīvs ar augstāko Zviedrijas virsotni- Kebnekaise (2106m). Šodien mēs nakšņojam viesnīcā ar zviedru eilu un WIFI.

8. DIENA

Un mēs dodamies pēc Kebnekaise kalna virsotnes. Lai to paveiktu, mums būs nepeiciešams pacelties un pēcāk arī nolaisties vairāk nekā 1400 metru augstumā. Mūsu priekšrocība ir vieglais ekipējums, labos laikapstākļos tas nesagādās grūtības. Pēc dienas varoņdarba, vakarā mūs gaidīs  sauna un karstvīns pie kamīna.

9. DIENA

Vēl pāris soļi caur Skandināvijas tundras ainavām un esam atpakaļ civilizācijā! Pasakains ceļš caur pundurbērzu birzīm mūs vedīs uz Nikkaluokta, pa ceļam mūs iepriecinot ar neskaitāmām upēm un ezeriem. Un lūk, mēs nonākam līdz viesnīcai, kur notiekti sarīkosim svinību galdu, jo ,kā nekā, ceļojuma pārgājiena daļa ir pieveikta!

10. DIENA

No rīta ar autobusu dodamies uz Kirunu- šī reģiona apdzīvotāko pilsētu. Kiruna- ir ogļu raktuvju pilsēta, tām sabrūkot, pilsēta tika pārcelta pāris kilometrus tālāk. Līdz vilciena atiešanai mums vēl ir pāris stundas, lai iepazīties tuvāk ar šo pilsētu. Vakarā dodamies Stokholmas virzienā!

11. DIENA

No rīta vilciens pienāk galvaspilsētā un pienāk laiks atvadīties. Pēc savas izvēles ir iespējams palikt un vēl pāris dienas pavadīt Stokholmā, jo šeit patiešām ir ko apskatīt!

Vietu skaits ierobežots.

Piesakies laicīgi!

Jau ieraudzīji sevi kalna galotnē? Piesakies un krāmē somu!

 • Šaubām nav pamata! Ceļojumā vari doties draugu pulkā vai arī viens, ar mums Tu vienmēr atradīsi domubiedrus un citus piedzīvojumu entuziastus. Kā zināms, kopīgi piedzīvojumi nereti ir atslēga ilggadējai  draudzībai!

 • Arī, ja vēlies ņemt līdzi ārvalstu kompanjonu, mūsu komanda runā četrās valodās (latviešu, krievu, angļu un poļu) un nodrošinās neaizmirstamu piedzīvojumu visiem aktīvā dzīvesveida cienītājiem. Ja vēlies sarīkot oriģinālu pasākumu draugiem vai saliedēt kolēģu komandu, izvēlies galamērķi un pārējo uztici mums!

 • Ekipējums un tā izvēle nenesīs sarežģījumus, jo jebkurā jautājumā spēsim konsultēt un ieteikt piemērotāku inventāru, apavus un pat cimdus. Lai tā ir telts, guļammais vai jaka, kopā radīsim risinājumu, lai pilnvērtīgi sagatavotos braucienam.  

 • Šī nebūs parasta ekskursija, kurā pa autobusa logu vērosi vietējos tūrisma objektus, kurus no visām pusēm ir jau ir ielenkuši tūristu pulki. Šis ir brauciens, kurā ieraudzīsi galamērķi no citiem skatapunktiem, pieredzēsi tā šarmu, izzināsi tā lielākos noslēpumus. Par dažiem nāksies arī piepūlēties, bet kas tad ir piedzīvojums bez grūtībām?

 • Piedzīvojums nav pārgalvīgi grūts un neprasa iepriekšējo sagatavošanos vai alpīnisma pieredzi, tomēr tā arī nav vakara pastaiga pa promenādi. Mēs neplānojam pārspēt pārgājienu trases rekordu, visu paspēsim laicīgi savā tempā, tomēr par sagatavotību ir jaaizdomājas! Lai arī dabas ainavas veldzēs nogurumu, savos plecos būs jānes mugursoma ar visu inventāru!

Apskaties arī sadaļu ar biežāk uzdotiem jautājumiem.

 
TMB, apkārt Monblānam
Monblāna pakājē
Islandes pārgājiens un piedzīvojums
Islandes uguns un ledus
Pārgājiens Norvēģijā
Norvēģijas trekings
Itālijas Alpu pārgajiens

Dolomītu izaicinājums