• Facebook wewalk.lv
 • Instagram wewalk.lv
54520725_410758126374336_119765099053947

KONTAKTI:

info@wewalk.lv

Whatsapp; Telegram: +371 27130914

02.11.20 - 13.11.20
 
12 dienas

880 EUR

Vai arī Tu bērnībā sapņoji iejusties Aladina vai Jasmīnas vietā? Izstaigāt Austrumu tirgu, doties kamieļa mugurā tuksnesī vai pārlaisties pāri pilsētai ar lidojošu paklāju? Austrumu pasaka jau sen vairs nav tikai multiplikācija - viss, ko savā iztēlē iedomājies dzirdot vārdu salikumu "austrumu pasaka"- atdzīvojas Marokā!

Ceļojums, kuru Tev sagatavojām mēs, sevī iekļauj visdažādākos elementus, ko sevī slēpj šī noslēpumainā valsts. Ziemeļāfrikas piedzīvojumā mēs uzkāpsim Marokas augstākajā virsotnē Toubkal, no kura paverās skats uz visu Atlasa kalnu masīvu un Sahāras tuksnesi, iegrimsim marokāņu tradicionālo pilsētu atmosfērā, karavānā noiesim pāri Sahāras smiltīm un finišēsim vojāžu griežot Atlantijas viļņus ar sērfinga dēli.

Mums nav vajadzīgas smagas mugursomas un teltis - iemīlēt Marokas šarmu ir patīkamā ar vieglu soli, pavadot naktis viesmīlīgās, tradicionālās viesu mājās- riādos, nelielās lodžās un kalnu nometnēs.

Divpadsmit pasakainas dienas Marokā mēs būsim tavs džins no burvju lampas -  un Tu redzēsi, kā sapņi piepildās!

Galvenās apskates vietas/ aktivitātes:

 • Kāpiens Ziemeļāfrikas augstākajā punktā, Toubkal kalnā (4167m).

 • Pastaiga uz kamieļiem pa Sahāras tuksnesi

 • Nakšņošana beduīnu nometnē

 • Sendbordings (smilšu sērfings) tuksnesī 

 • Valdzinošas ekskursijas pa senām pilsētām- Marrākeša, Aitbenhadū, Varzāzāta, Essauira

 • Ekskursija populārajā kino studijā ''Atlas Studios'', kur tika filmēti neskaitāmi grāvēji, tostarp Troņu spēles.

 • Vietējā eksotiskā virtuve

 • Sērfings Atlantijas viļņos

Piedzīvojuma cenā iekļauts:

 • Trīsreizēja ēdināšana pārgājiena laikā

 • Brokastis ceļojuma laikā

 • Visi transfēri

 • Ieejas maksas nacionālajos parkos

 • Nakšņošana riādos, viesnīcās un kalnu nometnēs

 • Sērfošana

 • Kalnu pārgājiena ekipējuma īre

 • Safarikamieļu mugurā Sahārā

 • Nakšņošana beduīnu nometnē

 • Ieeja "Atlas Studios" kinostudijā

 • Gida pakalpojumi

 • Konsultācijas par aviobiļešu iegādi

 • Palīdzība izvēlēties ekipējumu (iegādes un nomas iespējas)

 • Medicīniskā aptieciņa

Nav iekļauts:

 • Ceļojumu apdrošināšana

 • Avio pārlidojumi (palīdzam nokārtot)

 • Ēdināšanu pilsētu restorānos un kafejnīcās

 • Personīgi izdevumi (suvenīri)

GRŪTĪBA

Šajā piedzīvojumā var droši doties jebkurš interesents, neatkarīgi no pieredzes un fiziskās sagatavotības. Maksimāli vieglas mugursomas, nakšņošana komfortablos un autentiskos viesu namos - šo ceļojumu rada piemērotu katram neatkarīgi no vecuma un iemaņām. Toubkal virsotnes pievarēšanai būs nepeiciešami kalnu apavi un membrāns apģērbs, tomēr to visu būs iespējams arī izīrēt.

KOMFORTS

Visa ceļojuma garumā nakšņosim viesu namos, hosteļos, kalnu nometnēs, kurās ir viss nepieciešamais pilnvērtīgai un komfortablai atpūtai. Ēdīsim viesu namos vai vietējās kafejnīcās un restorānos. Laikapstākļi Marokā pat novembrī ir vasarīgi, tomēr jāatcerās, ka naktīs temperatūra mēdz nokrist pat līdz 5-10 grādiem, kā arī Toubkal pakājē ir sniegota, tādēļ ir svarīgi paņemt līdzi kādu flīsa jaku.

1. DIENA

Mūsu grupa tiekās Marakešā. Sagaidam visus piedzīvojuma dalībniekus un nepiespiestā gaisotnē pēc ilgā lidojuma relaksējamies Riāda terasē. Vēlāk dosimies pastaigā pa Medīnu līdz slavenajam Jemaa el-Fnaa tirgus laukumam, kur vienmēr ir pilns ar muzikantiem, faķīriem un čūsku vārdotājiem... neaizmirstama atmosfēra!

2. DIENA

Ar mikroautobusu braucam uz kalnu ciematu Imlil, kur ievācamies lodžā un, jau atstājuši mugursomas, dodamies aklimatizācijas pārgājienā Tizi Mzik augstienes virzienā. Nedaudz uzkoduši kalna virsotnē, dosimies atpakaļ uz ciematu.

3. DIENA

Iesākam ceļu augšup uz Toubkal kalnu virsotni. Visu dienu mēs vienmērīgi kāpsim pa Oued Rheraya upes ieleju, līdz 3200 metru augstumam, kur arī atradīsies mūsu naktsmājas. Pierodam pie augstuma un laicīgi dodamies gulēt, pirms agrā kāpiena uz virsotni.

4. DIENA

Labvēlīgos laikapstākļos un ar izcilu grupas dalībnieku noskaņojumu dodamies iekarot virsotni, šādā scenārijā mums atbrīvojas rezerves diena, kurā turpināt iepazīšanos ar Marrākešas noslēpumiem. Sliktu laikapstākļu gadījumā paliekam nometnē, lai uzkāptu kalnā jau nākamajā dienā.

5. DIENA 

Rīta tumsā mostamies un sākam kāpt virsotnes virzienā. Lielākā daļa posma stiepjās caur biezu sniega kārtu, tādēļ kājās vilksim radzes. Kāpiens līdz virsotnei aizņem 3-4 stundas, nokāpt tikai divas. Pēc veiksmīga kāpiena atpūtīsimies nometnē pie kamīna.

6. DIENA

Atgriežamies Imlil ciematā, kur arī noslēdzas Marokas vojāžas pārgājiena daļa. Atbraukuši Marrākešā, ievācamies skaistā, tradicionālā riādā, kur atpūtīsimies pēc garā ceļa. Šodien apmeklēsim Mažorela dārzu, kas savā laikā tika Žaka Mažorela pārveidots un jau vēlāk to iegādājās Īvs Senlorāns. Šobrīd tas sevī glabā abu mākslas personu muzeju. Vēlāk ieskatīsimies Bahijas pilī, kas dekorēta ar unikālu mozaīku, kas veidota pēc viduslaiku tehnikas.

7. DIENA

Ar autobusu braucam uz marokāņu kino studiju Varzāzātas pilsētā. Dodamies "Atlas Studios" ekskursijā, kur tika filmēts Gladiātors, Troņu Spēles, Aleksandrs un daudzas citas ikoniskas filmas. Pēcāk dosimies tālāk uz Austrumiem, lai ieturēt pieturvietu netālu no Tingiras pilsētas, neticamā Todras aizā, ar stāvām klintīm un oāzēm visapkārt.

8. DIENA

Mūs vēl gaida 200 kilometri Austrumu virzienā līdz Merzouga apmetnei. Sēžamies kamieļiem mugurās un dodamies bezgalīgās kāpās. Tikuši līdz mūsu nometnei tuksneša vidū, mums vēl paliks laiks, lai izmēģinātu smilšu sērfingu un uzņemtu bildes saulrietā. Vakarā baudīsim neaizmirstamas vakariņas un berberu dejas bungu ritmos.

9. DIENA

Atgriežamies Merzougā un no turienes jau dodamies tālāk uz Aitbenhadū, kas ir ideāli saglabājusies berberu nocietināta pilsēta, šeit tika filmēts milzgs skaits filmu un seriālu. Šo apskates objektu mēs neuzdrošināsimies izlaist.

10. DIENA

Pēc brokastīm nedaudz pastaigāsim pa Aitbenhadū un dosimies uz Essauiru- vēsturisku pirātu pilsētu ar nocietinājumu Atlantijas okeāna krastā. Šeit varēs iegādāties labākos suvenīrus, pagaršot iepriekš pat neredzētas jūras veltis, uzkāpt uz nocietinājuma sienas un arī izpeldēties Atlanijā.

11. DIENA

Ir pienācis laiks mesties viļņos! Dosimies pakaļ dēļiem un izmēģināsim mūsu spēkus sērfošanā! Pēc treniņiem okeānā atpūtisimies medīnē, bet vakarā izbaudīsim tradicionālo marokāņu hamamu (pirti).

12. DIENA

Ir pienācis laiks atvadīties no Austrumiem un lidot mājup. Entuziasti var palikt okeāna krastā vēl uz pāris dienām, lai atpūstos vai praktizētu savas sērfošanas prasmes.

Vietu skaits ierobežots.

Piesakies laicīgi!

Jau ieraudzīji sevi kalna galotnē? Piesakies un krāmē somu!

 • Šaubām nav pamata! Ceļojumā vari doties draugu pulkā vai arī viens, ar mums Tu vienmēr atradīsi domubiedrus un citus piedzīvojumu entuziastus. Kā zināms, kopīgi piedzīvojumi nereti ir atslēga ilggadējai  draudzībai!

 • Arī, ja vēlies ņemt līdzi ārvalstu kompanjonu, mūsu komanda runā četrās valodās (latviešu, krievu, angļu un poļu) un nodrošinās neaizmirstamu piedzīvojumu visiem aktīvā dzīvesveida cienītājiem. Ja vēlies sarīkot oriģinālu pasākumu draugiem vai saliedēt kolēģu komandu, izvēlies galamērķi un pārējo uztici mums!

 • Ekipējums un tā izvēle nenesīs sarežģījumus, jo jebkurā jautājumā spēsim konsultēt un ieteikt piemērotāku inventāru, apavus un pat cimdus. Lai tā ir telts, guļammais vai jaka, kopā radīsim risinājumu, lai pilnvērtīgi sagatavotos braucienam.  

 • Šī nebūs parasta ekskursija, kurā pa autobusa logu vērosi vietējos tūrisma objektus, kurus no visām pusēm ir jau ir ielenkuši tūristu pulki. Šis ir brauciens, kurā ieraudzīsi galamērķi no citiem skatapunktiem, pieredzēsi tā šarmu, izzināsi tā lielākos noslēpumus. Par dažiem nāksies arī piepūlēties, bet kas tad ir piedzīvojums bez grūtībām?

 • Piedzīvojums nav pārgalvīgi grūts un neprasa iepriekšējo sagatavošanos vai alpīnisma pieredzi, tomēr tā arī nav vakara pastaiga pa promenādi. Mēs neplānojam pārspēt pārgājienu trases rekordu, visu paspēsim laicīgi savā tempā, tomēr par sagatavotību ir jaaizdomājas! Lai arī dabas ainavas veldzēs nogurumu, savos plecos būs jānes mugursoma ar visu inventāru!

Apskaties arī sadaļu ar biežāk uzdotiem jautājumiem.

 
Pārgājiens Polija Tatros
Augstie Tatri
Pārgājiens un piedzīvojums Zviedrijā
Karaļu taka
Pārgajiens un Piedzīvojums Islandē
Islandes uguns un ledus
Pārgājiens Itālijas Alpos

Dolomītu izaicinājums