• Facebook wewalk.lv
 • Instagram wewalk.lv
54520725_410758126374336_119765099053947

KONTAKTI:

info@wewalk.lv

Whatsapp; Telegram: +371 27130914

21.06.20 - 30.06.20
10 dienas

650 EUR

Dosimies asa sižeta piedzīvojumā, vietā, kur to vismazāk gaidītu- mierīgajā un gleznainajā Šveicē. Esi gatavs piesātinātam sajūtām un ekstrēmiem momentiem Alpu masīvā Monte Roze, kas tiek uzskatīts par vienu no grūtākajiem un skaistākajiem Alpos.

 

Neskatoties uz to, ka pārgājiens ir sķēršļu piesātināts, tas ir absolūti drošs- taka ir rūpīgi izstrādāta ar kārtīgu Šveices precizitāti, labiekārtota ar aizsargnojumēm un tuneļiem, iekārtām trosēm, tiltiem un margām. 

Mums nāksies iet pa šaurām takām, gar galvu reibinošām klintīm, katru dienu mēs pievarēsim kalnus, kuru virsotnēs mums vērsies neaizmirstami Monte Roze kalnu skati.  Un, protams, mūsu programmas nagla- daiļais Materhorns, Šveices Alpu vizītkarte. Ceļojuma maršruts šķērso gan Šveici, gan Itāliju, un mēs noteikti iepazīsimies ar abu valstu virtuves īpatnībām. 

Esi noilgojies pēc piedzīvojumiem? PIESAKIES un ļaujies Materhorna aicinājumam!

Galvenās apskates vietas/ aktivitātes:

 • Mums būs iespēja apbrīnot Materhorna un Monte Roza virsotnes gandrīz katru dienu!

 • Apciemosim savdabīgas Šveices un Itālijas Alpu pilsētas un ciemus.

 • Pārvarēsim īstas VIA-Ferrata trases- stāvas klintis, speciāli aprīkotas to drošai pārvarēšanai- iejutīsimies zirnekļcilvēka ādā.

 • Izbrauksim ar trošu vagoniņu augšā un lejā.

 • Baudīsim dažādus Šveices sierus un šokolādes, Itāļu delikateses un vīnus.

 • Pacelsimies galvu reibinošās virsotnēs, kuras dažkārt kalpos par abu valstu robežu.

 • Dosimies peldē un atjaunosim spēkus dzidrākajos kalnu ezeros. 

Piedzīvojuma cenā iekļauts:

 • Ēdiens pārgājienā

 • Visi iekšējie braucieni

 • Braucieni trošu vagoniņos

 • Dzīvošana kempingos un kalnu viesu namos

 • Gida pakalpojumi

 • Konsultācijas par aviobiļešu iegādi

 • Palīdzība izvēlēties ekipējumu (iegādes un nomas iespējas)

 • Medicīniskā aptieciņa

Nav iekļauts:

 • Ceļojumu apdrošināšana

 • Transfērs Ženēva- Zermatt

 • Avio pārlidojumi (palīdzam nokārtot)

 • Kafejnīcu un restorānu apmeklējumi (pēc izvēles)

 • Personīgi izdevumi (suvenīri)

GRŪTĪBA

Šis ir pilnvērtīgs pārgājiens, kurā būs nepieciešama izturība un labs ekipējums, jo mums būs nepieciešams nest līdzi visas "guļamlietas" un ēdienu vairākām dienām. 

Katru dienu mūs sagaida izaicinoši pārgājieni ar lielām augstuma izmaiņām, stāvas nogāzes un grēdas. Laba fiziska sagatavotība ir ieteicama un mēnesi pirms piedzīvojuma ir nepieciešams sākt sagatavošanos.

KOMFORTS

Ceļojuma laikā galvenokārt nakšņosim kempingos-savās teltīs. Ārkārtīgi sliktu laikapstākļu gadījumā naktsmājas meklēsim kalnu viesu namos. Kempingos vienmēr  ir visas nepieciešamās ērtības- dušas, virtuves, veļas mazgātavas u.t.t. Ceļojuma laikā kopā gatavosim sabalansētu, augstām un intensīvām fiziskām slodzēm paredzētu uzturu. Laikapstākļi Alpos Jūnija mēnesī mēdz būt neparedzami- saulaino svelmi  pēkšņi nomaina spēcīgas lietusgāzes un atpakaļ. Noteikti pārdomā sava apģērba un ekipējuma izvēli un atceries, ka mēs vienmēr gatavi palīdzēt.

1. DIENA

Mūsu piedzīvojumu meklētāju grupa savācās kolorītā Šveices pilsētā Zermatt, kas ir slavena ar to, ka rūpējas vides aizsardzību, tieši šeit tika pieņemts lēmums aizliegt automašīnas ar iekšdedzes dzinējiem. Par galveno pilsētas lepnumu tiek uzskatīts Materhorns, klinšainā piramīda, kas vilina alpīnistus no visām pasaules malām.

2. DIENA

Dodamies augšup caur mežu neliela ciemata Tufteren virzienā, kas ainaviski izslējies Alpu pļavās. Skats uz Materhornu šeit ir izcils! Traversi kāpjam gar Monte Roze kalnu masīvu, tiekam līdz akmeņainam posmam, kur apdomīgi tika ierīkoti pazemes tuneļi, bet vietās, kur ir paaugstināta akmeņu nogruvumu iespējamība, ir ierīkotas betona nojumes. Paliekam nakšņot kempingā, netālu pirms Ronda ciemata.

3. DIENA

Šī diena paies vieglā tempā. Kalnu grūtības ir aiz muguras. Mēs izbaudīsim nesteidzīgu pastaigu gar valdzinošām ielejām un pļavām, kur sastapsim arī kādu ragainu "Milka" šokolādes reklāmas zvaigzni, ieskautu Alpu skujkoku ainā. Paliksim nakšņot Grechen ciematā.

4. DIENA

Atjaunojuši spēkus, dodamies tālāk! Šajā dienā mūs gaida ilgāks traversa kāpiens Saastal ielejā. Šis pārgājiena posms ir ļoti sarežģīts, vairākkārt nāksies pārvarēt stāvas kalnu virsotnes pēc kurām sekos tik pat stāvas nogāzes. Taka ir labiekārtota ar drošības trosēm, ķēdēm, dažkārt gadīsies arī kāds tunelis un iekārts tilts. Ļoti skaists pārgājiena posms, kas neļaus garlaikoties. Finišējam Saas Fee ciematā, kas ir ieskauts vismaz divpadsmi 4000m augstu kalnu ielokā.

5. DIENA 

No rīta ar autobusu dodamies līdz Mattmarksee ezeram, neaptverama ūdenskrātuve, kas ar ūdeni apgādā daudzas Šveices pilsētas. Gar akmeņaino ezera krastu dodamies līdz Monte Moro virsotnei (2853m). Taka mūs vedīs gar stāvām klinšu nogāzēm, kas protams būs aprīkotas ar trosēm un ķēdēm haikotāju drošībai. Un lūk, mēs esam virsotnē, kas kalpo par robežu starp Šveici un Itāliju. Nedaudz atvelkot elpu, izmantosim trošu vilcieniņu, lai nonāktu līdz Macugnaga. Iztaigāsim šo jauko, viesmīlīgo pilsētu, ieskriesim pāris veikalos un dosimies kempinga virzienā.

6. DIENA

Ir pienākusi ceļojuma itāliskā daļa, kas stiepjās gar Monte Roze dienvidu daļu. Caur vienu no vairākām kalnu ielejām attapsimies serpantīnā, kas lēni pāriet senajā romiešu ceļā. Caur Valle Quaraxxa ieleju uzkāpsim Turlo (2738m) virsotnē, no kurienes mums pavērsies fantastisks skats uz Monte Roza (4554m) galotni. Vēl nedaudz trekinga lejup līdz Alanya pilsētai, kur mūs gaidīs jauks kempings.

7. DIENA

Atkarībā no grupā valdošā entuzisma, uzkāpsim paši vai ar trošu vagoniņu pacelsimies uz Foric (2384m) virsotni. Šodien mēs raiti šķērsosim visas Alpu augstumu veģetācijas joslas, līdz nonāksim līdz kailajām augstkalnu klintīm. Nokāpjot zemāk, atpūtīsimies pie dzidra Alpu ezera Gabiet-See, kas atrodas 2367m augstumā. No tuvākā ciemata brauksim uz komfortablu kempingu, kas ir iezvietojies nelielā, tradicionālā itāļu ciematā.

8. DIENA

Ne dienas bez virsotnes! Labi, labi...šodien tā dosies vieglāka, pa vienmērīgu serpentīnu paceļoties Rotorna 2689 metrus augstajā virsotnē. Un lūk mēs redzam kalnu ezeru sirds formā- paliek tikai nolaisties 1300m zemāk līdz kempingam- vieglā diena.

9. DIENA

Turpinam trekingu caur mežu, kas negaidīti nomainīsies citā ainavā- mūsu priekšā atkal paverās Materhorns! Bet sākumā vajadzēs pārvarēt vēl vienu virsotni- Col de Cimes Blanches (2981m). Nokāpjam līdz trošu vagoniņu stacijai, kāpjam iekšā un nonākam līdz Breuil-Cervinia- neliela tūristiska pilsēta, kuras neskaitāmos viesnīcās un restorānos satiekas Alpu haikotāji. Vakarā izbraucam uz Châtillon pilsētu.

10. DIENA

Šodien mēs atvadāmies no kalniem un mūsu draudzīgās kompānijas, kurā jau katrs būs kļuvis par daļu no lielās pārgājiena ģimenes. Tomēr ar pārliecību par atgriezšanos Alpu augstienēs- līdz jaunām piedzīvojumiem!

Vietu skaits ierobežots.

Piesakies laicīgi!

Jau ieraudzīji sevi kalna galotnē? Piesakies un krāmē somu!

 • Šaubām nav pamata! Ceļojumā vari doties draugu pulkā vai arī viens, ar mums Tu vienmēr atradīsi domubiedrus un citus piedzīvojumu entuziastus. Kā zināms, kopīgi piedzīvojumi nereti ir atslēga ilggadējai  draudzībai!

 • Arī, ja vēlies ņemt līdzi ārvalstu kompanjonu, mūsu komanda runā četrās valodās (latviešu, krievu, angļu un poļu) un nodrošinās neaizmirstamu piedzīvojumu visiem aktīvā dzīvesveida cienītājiem. Ja vēlies sarīkot oriģinālu pasākumu draugiem vai saliedēt kolēģu komandu, izvēlies galamērķi un pārējo uztici mums!

 • Ekipējums un tā izvēle nenesīs sarežģījumus, jo jebkurā jautājumā spēsim konsultēt un ieteikt piemērotāku inventāru, apavus un pat cimdus. Lai tā ir telts, guļammais vai jaka, kopā radīsim risinājumu, lai pilnvērtīgi sagatavotos braucienam.  

 • Šī nebūs parasta ekskursija, kurā pa autobusa logu vērosi vietējos tūrisma objektus, kurus no visām pusēm ir jau ir ielenkuši tūristu pulki. Šis ir brauciens, kurā ieraudzīsi galamērķi no citiem skatapunktiem, pieredzēsi tā šarmu, izzināsi tā lielākos noslēpumus. Par dažiem nāksies arī piepūlēties, bet kas tad ir piedzīvojums bez grūtībām?

 • Piedzīvojums nav pārgalvīgi grūts un neprasa iepriekšējo sagatavošanos vai alpīnisma pieredzi, tomēr tā arī nav vakara pastaiga pa promenādi. Mēs neplānojam pārspēt pārgājienu trases rekordu, visu paspēsim laicīgi savā tempā, tomēr par sagatavotību ir jaaizdomājas! Lai arī dabas ainavas veldzēs nogurumu, savos plecos būs jānes mugursoma ar visu inventāru!

Apskaties arī sadaļu ar biežāk uzdotiem jautājumiem.

 
TMB pārgājiens Francijā
Monblāna pakājē
Pārgajiens Norvēģijā, piedzīvojums
Norvēģijas trekings
Trekings Polijas Augstos Tatros
Augstie Tatri
Ceļojums uz Zviedrijas Karaļa taku
Karaļu taka