• Facebook wewalk.lv
 • Instagram wewalk.lv
54520725_410758126374336_119765099053947

KONTAKTI:

info@wewalk.lv

Whatsapp; Telegram: +371 27130914

04.07.2020 - 13.07.2020
10 dienas

620 EUR

Vai esi gatavs 2019. gada vasaras tveici nomainīt pret Ziemeļu veldzi? Uz priekšu! Dodies ar wewalk neparastā, dinamiskā pārgājienā pa ainaviski sūro Norvēģiju!

Mēs pavadīsim astoņas dienas Jotunheimen nacionālajā parkā, paveiksim lielus varoņdarbus- iekarosim augstāko Norvēģijas virsotni- Galhēpigenu, ik dienu pieveicot 15 un vairāk kilometrus, šķērsojot straujās kalnu upes, bruģēsim ceļu caur sniegu, akmeņiem un dubļiem... Tikai šādi var pilnvērtīgi izgaršot Ziemeļu šarmu! Šajā sūrajā zemē, kur pat vasarā reizēm var redzēt sniegpārslas krītot, slēpjas apbrīnojamas dabas ainavas, kuras sevi neatklāj kuram katram slinkajam tūristam. 

Mēs ieraudzīsim vienu no augstākajiem Eiropas ūdenskritumiem- Vettisfossen. Pacelsim buras un dosimies ar jahtu gar klinšainiem norvēģu fjordiem, izstaigāsim Oslo un Bergenas ielas, un varbūt pat ieraudzīsim vairākus Jotunheimen parka savvaļas iemītniekus- lapsas, lūšus, briežus. Un protams baudīsim meža kārumus un sēnes.

Nav iespējams uzskaitīt visus iespaidus, kas tevi sagaida- PIESAKIES, un ļaujies Norvēģijas ziemeļu valdzinājumam!

Galvenās apskates vietas/ aktivitātes:

 • Kāpšana Norvēgijas un pat visas Ziemeļeiropas augstākajā virsotnē - Galhēpigenā.

 • Savvaļas dzīvnieki un citi meža iemītnieki

 • Mielošanās ar meža sēnēm un ogām

 • Jotunheimen nacionālā parka panorāmas un akmeņainās takas

 • Vettisfossen- augstākais ūdenskritums Norvēģijā, veseli 275 metri

 • Izbrauciens ar ātrgaitas jahtu gar lielāko Norvēģijas fjordu- Sognefjords

 • Pastaiga pa Oslo un Bergeni.

 • Norvēģu nacionālās virtuves iepazīšana

Piedzīvojuma cenā iekļauts:

 • Trīsreizēja ēdināšana pārgājiena laikā

 • Visi transfēri

 • Nakšņošana tūristu nometnēs

 • Izbrauciens ar ātrgaitas jahtu

 • Nakšņošana kempingos pārgājiena laikā

 • Gida pakalpojumi

 • Konsultācijas par aviobiļešu iegādi

 • Palīdzība izvēlēties ekipējumu (iegādes un nomas iespējas)

 • Medicīniskā aptieciņa

Nav iekļauts:

 • Ceļojumu apdrošināšana

 • Avio pārlidojumiem (palīdzam nokārtot)

 • Ēdināšana pilsētās- Bergenā un Oslo

 • Personīgi izdevumi (suvenīri)

GRŪTĪBA

Šis ir pilnvērtīgs pārgājiens, kurā būs nepieciešama izturība un labs ekipējums, jo mums būs nepieciešams nest līdzi visas "guļamlietas" un ēdienu vairākām dienām. Īpašas prasmes nav nepieciešamas, tomēr mēs iesakam kritiski novērtēt savu fizisko sagatavotību un nebūt nolaidīgam pret sportiskām aktivitātēm un fitnesu pirms ceļojuma :)

KOMFORTS

Ceļojuma laikā, galvenokārt, nakšņosim kempingos- teltīs un kalnu nometnēs. Kempingos vienmēr  ir visas nepieciešamās ērtības- dušas, virtuves, veļas mazgātavas u.t.t. Ceļojuma laikā kopā gatavosim sabalansētu, augstām un intensīvām fiziskām slodzēm paredzētu uzturu. Laikapstākļi Norvēģijas kalnos ir sūri un neparedzami- neskatoties uz to, ka tā ir vasara, patīkami saulainu laiku var pēkšņi nomainīt stipras lietusgāzes un pat sniegs.  Iesakām cītīgi pārdomāt ekipējuma un apģērba izvēli, paturot prātā stipra vēja un lietus iespejamību. Mēs vienmēr ar prieku Tev sniegsim detalizētu konsultāciju par to, ko ņemt līdzi un kur to iegādāties.

1. DIENA

Ceļojuma sākums, kad satiekamies ar visiem Norvēģijas piedzīvojuma dalībniekiem Bergenā. Savākušies kopā, mēs kāpsim uz ātrgaitas prāmīša klāja, kas mūs nogādās līdz Sogndal pilsētai. Piecu stundu garumā mēs  baudīsim jūras braucienu gar lielāku Norvēģijas fjordu- Sognefjords! Sasniedzot mūsu galamērķi iekārtosimies vietējā kempingā.

2. DIENA

Šodien mēs vēl mazliet iesildīsimies piedzīvojuma aktīvākajai pārgājiena daļai, tikai iepazīstoties ar Jotunheimen nacionālā parku. Kāpjam autobusā un dodamies Øvre Årdal ciemata virzienā, no kurienes jau tālāk pa ceļa segumu gar upēm un ūdenskritumiem dosimies uz tūristu nometni.  Nakšņosim vienā no apburošākajām viesu mājiņām- vēsturiskā ar sūnām apskautā mājiņā, kas gūst enerģiju no saules paneļiem.

3. DIENA

Šajā dienā mūs gaida tikšanās ar visaugstāko ūdenskritumu Norvēģijā- Vettisfossen, kas stiepjās veselu 275 metrus augstumā. Var stundām ilgi skatīties, kā milzīgas ūdens masas krīt lejup no klints un veido spēcīgas upes straumes, kas nesās tālāk jūras virzienā.  Dabas burvības aizraujošs skats! Tālāk mūs gaidīs neliels pārgājiens pāri pļavām līdz Skogadalsboen nometnei.

4. DIENA

Turpinam savu maršrutu caur Norvēģijas kalnu ielejām. Pa ceļam varēsim baudīt ziemeļu gardumus- mellenes un lācenes. Naktsvietu radīsim pie ainaviskā ezera, kaimiņos Kirkja kalnam.

5. DIENA 

Virzīsimies mūsu ceļojuma galvenā varoņa virzienā- kalns Galhēpigens, augstākais punkts Norvēģijā. Mūsu maršruts vedīs caur kalnainām ielejām, gar upēm un ezeriem, kas augstienēm ieskauti apbur ar savu ainavīgumu. Nakšņosim nometnē ar nosaukumu Spiterstulen.

6. DIENA

Lūk arī esam ilgi kārotā Galhēpigena kalna priekšā! Neapgrūtināsim mūsu uzdevumu un dosimies augšā bez lielajām mugursomām- dosim atslodzi mūsu mugurām un ceļiem. Pāri akmeņainām nogāzēm un sniegotam ielejām dedzīgi kāpsim kalnā, lai jau pēc mirkļa zaudētu elpu no kolosālas kalnu masīvu panorāmas! Apbalvosim sevi ar karstas šokolādes krūzi kafejnīcā un dosimies lejup uz nometnes pusi.

7. DIENA

Piedzīvojums turpinās! Šodien mūsu iespējas satikt meža iemītniekus- briežus, lapsas un lūšus- ir lielākas, kā jebkad iepriekš! Tiekot pāri klinšainām kalnu nogāzēm, attapsimies plašās pļavās, kas slēpjas starp sniegotiem kalniem.

8. DIENA

Šodien ir pēdējā nopietnā pārgājiena diena. Pārvarot ielejas un pļavas, nonāksim pie plašā Gjende ezera, kura krastā arī atrodas mūsu mājīgais kempings.

9. DIENA

Nobeigumam nedaudz apstaigāsim Gjende ezera krastus, sēdīsimies autobusā un dosimies galvaspilsētas virzienā. Oslo mūs gaida. Atpūšamies un apskatām pilsētu, jau iepriekš ievākušies burvīgā kempingā.

10. DIENA

Ir pienācis laiks doties mājup! Kalni, fjordi, kristāltīrie ezeri un straujās upes... tas viss vēl ilgi paliks atmiņā, kāmēr sāksi gatavoties jaunam ceļojumam! 

Keep walking :)

Vietu skaits ierobežots.

Piesakies laicīgi!

Jau ieraudzīji sevi kalna galotnē? Piesakies un krāmē somu!

 • Šaubām nav pamata! Ceļojumā vari doties draugu pulkā vai arī viens, ar mums Tu vienmēr atradīsi domubiedrus un citus piedzīvojumu entuziastus. Kā zināms, kopīgi piedzīvojumi nereti ir atslēga ilggadējai  draudzībai!

 • Arī, ja vēlies ņemt līdzi ārvalstu kompanjonu, mūsu komanda runā četrās valodās (latviešu, krievu, angļu un poļu) un nodrošinās neaizmirstamu piedzīvojumu visiem aktīvā dzīvesveida cienītājiem. Ja vēlies sarīkot oriģinālu pasākumu draugiem vai saliedēt kolēģu komandu, izvēlies galamērķi un pārējo uztici mums!

 • Ekipējums un tā izvēle nenesīs sarežģījumus, jo jebkurā jautājumā spēsim konsultēt un ieteikt piemērotāku inventāru, apavus un pat cimdus. Lai tā ir telts, guļammais vai jaka, kopā radīsim risinājumu, lai pilnvērtīgi sagatavotos braucienam.  

 • Šī nebūs parasta ekskursija, kurā pa autobusa logu vērosi vietējos tūrisma objektus, kurus no visām pusēm ir jau ir ielenkuši tūristu pulki. Šis ir brauciens, kurā ieraudzīsi galamērķi no citiem skatapunktiem, pieredzēsi tā šarmu, izzināsi tā lielākos noslēpumus. Par dažiem nāksies arī piepūlēties, bet kas tad ir piedzīvojums bez grūtībām?

 • Piedzīvojums nav pārgalvīgi grūts un neprasa iepriekšējo sagatavošanos vai alpīnisma pieredzi, tomēr tā arī nav vakara pastaiga pa promenādi. Mēs neplānojam pārspēt pārgājienu trases rekordu, visu paspēsim laicīgi savā tempā, tomēr par sagatavotību ir jaaizdomājas! Lai arī dabas ainavas veldzēs nogurumu, savos plecos būs jānes mugursoma ar visu inventāru!

Apskaties arī sadaļu ar biežāk uzdotiem jautājumiem.

 
Pārgājiens Alpos apkārt Monblāna
Monblāna pakājē
Augstie Polijas Tatri
Augstie Tatri
Piedzīvojums Alpo Dolomītos

Dolomītu izaicinājums

Turcijas pārgājiens pa Līkijas ceļu
Līkijas ceļš