• Facebook wewalk.lv
 • Instagram wewalk.lv
54520725_410758126374336_119765099053947

KONTAKTI:

info@wewalk.lv

Whatsapp; Telegram: +371 27130914

28.04.20 - 09.05.20
 
12 dienas

470 EUR

Pirmatnējais Viduslaiku svētceļotāju ceļš- šo maršrutu uzskata par ainaviskāko no daudzajiem Santiago ceļa posmiem , kas ikgadu aizrauj tūkstošiem ceļotāju pateicoties ne vien reliģiskajām vērtībām, bet arī apburošām kalnu ainavām un dabas reljefiem. 

Mēs dosimies pa šī ceļa pioniera - Austrijas karaļa Alfonso II- pēdām, no senās Ovjedo pilsētas līdz pašai Santjago de Kompostelai, kur apglabāts apustulis Jēkabs.  Ceļojuma pirmā daļa mūs vedīs caur Kantabrijas kalniem, kur mums būs jāparvar garas distances ar lielām augstuma izmaiņām, bet kā atlīdzību par to baudīsim dažādu krāsu piesātinātas kalnu ainavas, autentiskus spāņu ciematus, pirmatnējas takas, senus klosterus un pils drupas.

Pēc ilgā ceļa, mūs gaidīs nelieli, bet ļoti vērtīgi gastronomiskie "prieki"-  Galīcijas reģiona sieri, vīni, desas un arī sidri no Austūrija reģiona,- kas tikai pievienos vēl vairāk jautrības mūsu ceļojumam pa šo tik ļoti unikālo Spānijas daļu.

Lai piedzīvojums neaizmirstos arī gadiem ejot, kā apbalvojumu par 250 noietiem kilometriem, iegūsi jaunu pasi (sertifikāts par maršruta pārvarēšanu), vērtīgāku un nozīmīgāku par jebkuru suvenīru, ko var nopirkt Spānijā.

Dodies mums līdzi ceļā, lai pārliecinātos- Santjago ceļš ved ne tikai caur gadsimtus seniem noslēpumiem, bet arī paša dvēseles dziļumos.

Pārgājiena cenā iekļauts:

 • Brokastis un pusdienas maršrutā

 • Visi transfēri

 • Dzīvošana Albergue (hostelī)

 • Svētceļotāju pase, officiāls sertifikāts par maršruta veikšanu.

 • Gida pakalpojumi.

 • Konsultācijas un palīdzība ar aviobiļetēm

 • Pilnīga informācija un atbalsts sagatavošanās procesā.

 • Konsultācijas par ekipējumu (iegādes vai īres iespējas.

 • Medicīniskā aptieciņa

Nav iekļauts:

 • Ceļojumu apdrošināšana

 • Avio pārlidojumi (palīdzam nokārtot)

 • Vakariņas kafejnīcās

 • Personīgi izdevumi

GRŪTĪBA

Neskatoties uz to, ka  mugursomai būs minimāls svars (ēdienu iepirksim pārgājiena laikā) un no ekipējuma būs nepieciešams tikai viegls guļammaiss,  šis maršruts prasīs no tevis izturību un ērtus trekinga apavus- dienā ir paredzēts noiet 20-30km pa kalnainu reljefu. Neskatoties uz to pārgājiena grūtība ir mērena, nav paredzētas ļoti straujas augstuma maiņas.

KOMFORTS

Visa maršruta garumā mēs nakšņosim Albergue - Camino Santiago svētceļotāju naktsmītnēs. Lielākā daļa Albergue pēc izskata ir pieticīgas, tomēr tajās nodrošināts ir viss komfortam- dušas, virtuves un atpūtas zonas. Ceļojuma laikā kopā gatavosim sabalansētu, augstām un intensīvām fiziskām slodzēm paredzētu uzturu. Vēlajā rudenī, laikapstākļi Spānijā ir brīnišķīgi, tomēr piemērotu apavu un ūdens necaurlaidīgā apģērba izvēlēi ir jāpieverš liela uzmanība.

1. DIENA

Tiksimies Madrides autoostā no kurienes jau tālāk dosimies ar autobusu uz Ovjedo- pilsēta, kuru 8. gs. dibināja mūki. Tieši šeit no ikoniskās San-Salvador katedrāles sākas ceļš Camino Primitivo. Šajā dienā mēs gatavojamies ceļojumam- saņemam mūsu credencial- svētceļotāju pases, kurās katru dienu mums būs jāvāc zīmogi par noteiktas maršruta daļas pievarēšanu. Vēlāk izstaigāsim arī vēsturisko pilsētu un ievācamies mūsu pirmajā Albergue.

2. DIENA

Rīta agrumā dodamies ceļā! Mūsu maršruts sākā Tineo pilsētā, kur redzēsim jau pirmo marķējumu- dzelteno gliemežvāku un bultiņu- tam mēs sekosim tuvākās 10 dienas. Pēc pirmajiem 18km ar nelielām reljefa maiņām mēs nonāksim Borrés ciematā ar nelielām autentiskām mājiņām un vairākām saimniecībām. 

3. DIENA

Šajā  dienā mūs gaida pakāpenisks un dažviet straujš kāpiens visa pārgājiena laika augstākajā punktā- 1200m vjl.  Kāpjot pāri augstienēm mēs vērosim mierīgas ainavas ar kalnainu reljefu un vējdzirnavām. 

4. DIENA

Laižamaies lejup pa krāšņo kalnu serpentīnu līdz ūdenskrātuvei uz kuras dambja apstāsimies ievilkt elpu un atpūsties. Vēlāk tiksim līdz Grandas de Salime, kur arī paliksim nakšņot vietējā Albergue.

5. DIENA

Turpinām mūsu ceļojumu pa kalniem un meža takām, kad ap pusdienlaiku mēs nonāksim Galīsijā. Baudam jūras veltis un nesteidzīgi dodamies mūsu naktsmītnes virzienā. 

6. DIENA

Sākam lēnā gārā laisties zemāk: gleznainie kalnu reljefi, spāņu ciemati, ganību lauki un galvenais- vieglāki pārgājiena posmi gaida mūs priekšā.  Grūtākie pārgājiena posmi ir jau aiz muguras.

7. DIENA

Būsim nonākuši līdz plašai, romiešu mūru ieskautai, spāņu pilsētai Lugo. Jau pieraduši pie klusiem provinciāliem ciematiem, liksies, ka šī pilsēta vārās un kūp dzīvības drūzmā- neskaitāmas kafejnīcas un restorāni, veikali un tūristi. Pavadīsim patīkamu vakaru mūsu draudzīgā kompānijā.

8. DIENA

Mūsu maršruta ceļš kļūs lēzenāks un vienmērīgāks. Nakšņosim ļoti mājīgā un omulīgā lauku naktsmītnē, atjaunotā vēsturiskā ēkā ar savu izteiktu šarmu.

9. DIENA

Un lūk būsim nonākuši pilsētā, kur satiekās franču ceļš Santiago un mūsu Camino Primitivo. Aiz muguras ir palikuši pēdējie pauguri. Paliekam nakšņot Albergue pilsētā Melide.

10. DIENA

Turpinam pārgājienu pāri zaļajiem Galīsijas laukiem gar neskaitāmām spāņu saimniecībām. Noteikti apstājamies nelielai fotosesijai  uz internetā populāra tilta, kas veidots no plakaniem laukakmeņiem un apmeklējam Iglesia de Santiago un Capilla de la Magdalena baznīcas, kā arī to, kas ir palicis no Convento de la Magdalena klostera. Nakšņojam Santa-Irene.

11. DIENA

Desmit dienas mēs gājām pretīm mūsu mērķim- Santjago de Kompostela. Šī senā pilsēta, tās ielas un laukumi apvīti ar noslēpumiem, leģendām un mistiku. Pilsētas vēsturiskajā daļā, kas ir UNESCO Pasaules kultūras mantojumu sarakstā, ir apglabātas Svētā Jēkaba mirstīgās atliekas. Pilsētas galvenais apskates objekts- Sv. Jēkaba katedrāle, kuru ik gadu apmeklē svētceļotāji no visas pasaules. Mēs iegūstam ilgi gaidīto sertifikātu un kopā atzīmējam mūsu svētceļojuma noslēgumu.

12. DIENA

Ir pienācis laiks atvadīties, un ar jauniem pieredzējumiem atgriežamies mājās!

Vietu skaits ierobežots.

Piesakies laicīgi!

Jau ieraudzīji sevi kalna galotnē? Piesakies un krāmē somu!

 • Šaubām nav pamata! Ceļojumā vari doties draugu pulkā vai arī viens, ar mums Tu vienmēr atradīsi domubiedrus un citus piedzīvojumu entuziastus. Kā zināms, kopīgi piedzīvojumi nereti ir atslēga ilggadējai  draudzībai!

 • Arī, ja vēlies ņemt līdzi ārvalstu kompanjonu, mūsu komanda runā četrās valodās (latviešu, krievu, angļu un poļu) un nodrošinās neaizmirstamu piedzīvojumu visiem aktīvā dzīvesveida cienītājiem. Ja vēlies sarīkot oriģinālu pasākumu draugiem vai saliedēt kolēģu komandu, izvēlies galamērķi un pārējo uztici mums!

 • Ekipējums un tā izvēle nenesīs sarežģījumus, jo jebkurā jautājumā spēsim konsultēt un ieteikt piemērotāku inventāru, apavus un pat cimdus. Lai tā ir telts, guļammais vai jaka, kopā radīsim risinājumu, lai pilnvērtīgi sagatavotos braucienam.  

 • Šī nebūs parasta ekskursija, kurā pa autobusa logu vērosi vietējos tūrisma objektus, kurus no visām pusēm ir jau ir ielenkuši tūristu pulki. Šis ir brauciens, kurā ieraudzīsi galamērķi no citiem skatapunktiem, pieredzēsi tā šarmu, izzināsi tā lielākos noslēpumus. Par dažiem nāksies arī piepūlēties, bet kas tad ir piedzīvojums bez grūtībām?

 • Piedzīvojums nav pārgalvīgi grūts un neprasa iepriekšējo sagatavošanos vai alpīnisma pieredzi, tomēr tā arī nav vakara pastaiga pa promenādi. Mēs neplānojam pārspēt pārgājienu trases rekordu, visu paspēsim laicīgi savā tempā, tomēr par sagatavotību ir jaaizdomājas! Lai arī dabas ainavas veldzēs nogurumu, savos plecos būs jānes mugursoma ar visu inventāru!

Apskaties arī sadaļu ar biežāk uzdotiem jautājumiem.

 
Pārgajiens Alpos apkārt Monblāna kalnam
Monblāna pakājē
Pārgājiens Norvēģijā gar fjordiem
Norvēģijas trekings
pārgājiens Polijas Augstajos Tatros
Augstie Tatri
karaļa taka Zviedrijā
Karaļu taka