• Facebook wewalk.lv
 • Instagram wewalk.lv
54520725_410758126374336_119765099053947

KONTAKTI:

info@wewalk.lv

Whatsapp; Telegram: +371 27130914

12.06.20 - 21.06.20
 
10 dienas

550 EUR

10 dienas, 10 kalnu pārejas, kāpiens kopēji 10 000m augstumā- 2019. gada vasaras cienīgs izaicinājums!

Šis pārgājiens ir lielisks fiziskas slodzes pārbaudījums, kas ik dienu liks iesvīst maršrutā, kur katrā debesu virzienā baudīsi apburošas kalnu ainavas, veldzējot slāpes un izsalkumu Francijas, Itālijas un Šveices izsmalcinātā gastronomijā.

Ikoniskais aplis apkārt Monblānam,kura dēļ ceļotāji no visām pasaules malām satiekās Šamonī, sevī slēpj 7 neatkārtojamas alpu ielejas un izbaudīt skatu uz Eiropas augstāko virsotni. Šis maršruts ir pelnījis, lai to dēvētu par LEĢENDĀRU!

 

Speciāls ekipējums nebūs nepieciešams- treks ir pielāgots pārgājienu tūrisma komfortam augstieņu apstākļos. Ir jāatcerās, ka katru dienu Tevi gaidīs jauns kalns un nogāze ko pievarēt, dažkārt ar augstuma izmaiņām virs 1000 metriem- neliels izaicinājums tavām kājām tiks apbalvots ar fantastiskiem kalnu skatiem un atmiņā paliekošiem vakariem draudzīgā kompānijā.

Galvenās apskates vietas/ aktivitātes:

 • Monblāna virsotne, protams, redzama būs katru dienu

 • Aizraujoši skato no virsotnēm -

Col de la Croix-du-Bonhomme (2329m)

Col de la Seigne (2516m)

Grand col Ferret (2537)

Fenêtre d'Arpette (2665m)

Col de Balme (2191m)

 • Trekings Itālijas Dolomītu Alpos

 • Ēdieni no vietējām alpu saimniecībām- sieri, škiņķis, vīni

 • Atpūta pie kalnu ieskautā ezera Šveices pilsētā Champex

 • Šveices šokolāde uz uzkodu :)​

Piedzīvojuma cenā iekļauts:

 • Ēdiens trekinga laikā

 • Visi autobusu braucieni

 • Nakšņošana kempingos un kalnu nometnēs

 • Gida pakalpojumi

 • Konsultācijas un palīdzība ar aviobiļetēm

 • Pilnīga informācija un atbalsts sagatavošanās procesā.

 • Konsultācijas par ekipējumu (iegādes vai īres iespējas.

 • Medicīniskā aptieciņa

Jārūpējas pašam par:

 • Ceļojumu apdrošināšana

 • Transfērs Ženēva-Šamonī

 • Kafejnīcu un restorānu apmeklējumi Šamonī un Courmayeur

 • Avio pārlidojumiem (palīdzam nokārtot)

 • Personīgi izdevumi

GRŪTĪBA

Šis ir pilnvērtīgs pārgājiens, kurā būs nepieciešama izturība un labs ekipējums, jo mums būs nepieciešams nest līdzi visas "guļamlietas" un ēdienu vairākām dienām. Tomēr īpašas prasmes un specializēts ekipējums nebūs nepieciešams. Dienā ir paredzēts noiet 10-18km garas distances, esi gatavs soļot 6-10 stundas dienā pāri dažādiem reljefiem- pļavām, klintīm un sniegotiem apgabaliem. Maksimālais augstums, ko sasniegsim, ir 2660 metri, katru dienu pārvarot līdz pat 500 metru augstuma izmaiņas. Nav viegli, bet noteikti aizraujoši.

KOMFORTS

Ceļojuma laikā, galvenokārt, nakšņosim kempingos, savās teltis. Ārkārtīgi sliktu laikapstākļu gadījumā, naktsmītnes meklēsim speciāli labiekārtotajos kalnu patvērumos (refugee camps).

Kempingos vienmēr  ir visas nepieciešamās ērtības- dušas, virtuves, veļas mazgātavas u.t.t. Ceļojuma laikā kopā gatavosim sabalansētu, augstām un intensīvām fiziskām slodzēm paredzētu uzturu.  Laikapstākļi Alpos mēdz būt neparedzami- saulaino svelmi  pēkšņi nomaina spēcīgas lietusgāzes un atpakaļ. Noteikti pārdomā sava apģērba un ekipējuma izvēli un atceries, ka mēs viemēr gatavi palīdzēt.

1. DIENA

Dodamies uz Šamonī, iepazīstamies tuvāk un gatavojamies iesākt maršrutu. Šeit būs iespējams izdevīgi piepirkt trūkstošo ekipējumu, apstaigāt šo slaveno Alpu pilsētiņu un izbraukt ar vienu no pazīstamākajiem trošu vagoniņiem. 

2. DIENA

Iesākam mūsu ceļojumu Les Houces (950m vjl.) pilsētā. No šejienes ar trošu vagoniņu mēs pacelsimies līdz Bellevue (1801m), lai iesāktu pirmo un arī salīdzinoši grūto posmu pāri Col de Voza (1653m). Vakarā finišējam Les Contamines-Montjoie (1020m) ciematā- šeit nakšņosim lieliskā franču kempingā.

3. DIENA

Turpinot mūsu intensīvo kāpienu, lēnām pametam mežaino pārgajiena posmu- tagad apkārt būs klintis un ledāji, pa ceļam uz Col de la Croix-du-Bonhomme (2329) pāreju. Dienais kopējā distance būs aptuveni 10 km. Nakti pavadīsim augstkalnu nometnē (refuge).

4. DIENA

Šodienas posms solās būt salīdzinoši viegls, un vēlā rīta stundā mēs spersim pirmos soļus maršruta virzienā, lai jau atkal baudīt galvu reibinošus skatus pa ceļam uz La Vile des Glaciers ciematu. Turpināsim doties lejup pa nogāzi līdz Mottets nometnei (refuge). noteikti ieturēsim pusdienas burvīgā Lac de Mya (2393m) ezera krastā.

5. DIENA 

Iesāksim dienu iesākot viskrāšņāko maršruta posmu, kas stiepjās pāri Col de la Seigne (2516m), kas kalpo par robežu starp Franciju un Itāliju, pakāpeniski nolaižoties zemāk gar dolomītiem Itālijas Courmayeur pilsētas virzienā, Dienas vidū mēs apstāsimies, lai ieturēt pusdienas ar pasakainu skatu uz Lac de Combal ezeru.

6. DIENA

Ieēduši brokastis vienā no Courmayeur kafejnīcām, kāpjam autobusā un braucam uz Val Ferrat ieleju. Un pēc nelielas atpūtas dosimies pārvarēt jau nākamo kalnaino posmu- šoreiz Col de Grand Ferret (2537 m), aiz kura jau redzama Šveice. Apbrīnojam gleznainās Alpu virsotnes un lēnām laižamies La Fouly  kūrorta virzienā, kura kempingā arī nakšņosim.

7. DIENA

Šīs dienas pārgājiens ir pats vieglākais visā ceļojumā- lēnām dosimies lejup pa ceļu caur Šveices ciematiem, līdz sasniegsim Champex-Lac ezeru, mūsu kempings atradīsies pāris minūšu gājienā no šīs pasakainās vietas.

8. DIENA

Ir pienākusi mūsu pārgājiena posma kulminācija- Fenetre d’Arpette (2665 м). Šis ir pats sarežģītākais kāpiens visā maršrutā. Spēcīgs ledājs Glacier du Trient- mūsu treka ceļvedis, kas dažviet plešas pat 4500m platumā. Pēc jaudīga kāpiena, laižamies lejup uz Trient ciematu, kur atgūsim spēkus un gatavosimies pēdējai pārgājiena dienai.

9. DIENA

Finišējam pēdējo pārgājiena posmu, un kā ķirsīts uz tortes- paceļamies uz Col de Balme (2195m) un atkal attopamies Francijā. Panorāmas skats, kas paverās no virsotnes uz Šamonī ieleju, ir fantastisks! Pēc tam dodamies Le Tour ciemata virzienā, kur atradīsim sev omulīgu kempingu.

10. DIENA

Atgriežamies Šamoni, kur arī noslēdzas mūsu ceļojums. Tie, kas vēlēsies, varēs doties uz Ženēvu vai arī palikt Alpos vēl uz pāris dienām. Viena no labākajām opcijām ir doties ar trošu vagoniņu uz Alguille du Midi, kur no elpu aizraujošas skatu plaformas baudīt Monblāna tēlu 3842 metru augstumā.

Vietu skaits ierobežots.

Piesakies laicīgi!

Jau ieraudzīji sevi kalna galotnē? Piesakies un krāmē somu!

 • Šaubām nav pamata! Ceļojumā vari doties draugu pulkā vai arī viens, ar mums Tu vienmēr atradīsi domubiedrus un citus piedzīvojumu entuziastus. Kā zināms, kopīgi piedzīvojumi nereti ir atslēga ilggadējai  draudzībai!

 • Arī, ja vēlies ņemt līdzi ārvalstu kompanjonu, mūsu komanda runā četrās valodās (latviešu, krievu, angļu un poļu) un nodrošinās neaizmirstamu piedzīvojumu visiem aktīvā dzīvesveida cienītājiem. Ja vēlies sarīkot oriģinālu pasākumu draugiem vai saliedēt kolēģu komandu, izvēlies galamērķi un pārējo uztici mums!

 • Ekipējums un tā izvēle nenesīs sarežģījumus, jo jebkurā jautājumā spēsim konsultēt un ieteikt piemērotāku inventāru, apavus un pat cimdus. Lai tā ir telts, guļammais vai jaka, kopā radīsim risinājumu, lai pilnvērtīgi sagatavotos braucienam.  

 • Šī nebūs parasta ekskursija, kurā pa autobusa logu vērosi vietējos tūrisma objektus, kurus no visām pusēm ir jau ir ielenkuši tūristu pulki. Šis ir brauciens, kurā ieraudzīsi galamērķi no citiem skatapunktiem, pieredzēsi tā šarmu, izzināsi tā lielākos noslēpumus. Par dažiem nāksies arī piepūlēties, bet kas tad ir piedzīvojums bez grūtībām?

 • Piedzīvojums nav pārgalvīgi grūts un neprasa iepriekšējo sagatavošanos vai alpīnisma pieredzi, tomēr tā arī nav vakara pastaiga pa promenādi. Mēs neplānojam pārspēt pārgājienu trases rekordu, visu paspēsim laicīgi savā tempā, tomēr par sagatavotību ir jaaizdomājas! Lai arī dabas ainavas veldzēs nogurumu, savos plecos būs jānes mugursoma ar visu inventāru!

Apskaties arī sadaļu ar biežāk uzdotiem jautājumiem.

 
Pārgājiens Islandē pa kalniem
Islandes uguns un ledus
Pārgājiens Itālijas Alpos

Dolomītu izaicinājums

Ceļojums uz Turciju, Līkijas ceļš
Līkijas ceļš
Ceļojums uz Maroku

Marokas vojāža